A A A
W dniu 7 października 2008 r. w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców odbyło się szkolenie z różnic kulturowych i religijnych ze szczególnym uwzględnieniem społeczeństwa czeczeńskiego. Było ono skierowane do członków Grupy Ewaluacyjnej, która powstała w ramach Porozumienia w sprawie standardowych procedur postępowania w zakresie rozpoznawania, przeciwdziałania oraz reagowania na przypadki przemocy seksualnej lub przemocy związanej z płcią wobec cudzoziemców przebywających w ośrodkach dla osób ubiegających się o nadanie statusu uchodźcy.
Swoje prezentacje przedstawili: Pani Dorota Parzymies, Prezes Fundacji Ocalenie, Pani Malika Abdulvakhabova, Czeczenka przebywająca w Polsce od czasów tzw. pierwszej wojny czeczeńskiej oraz Pan Piotr Bystrianin, psycholog pracujący w ośrodku dla uchodźców.
Podczas szkolenia uczestnicy mieli szansę zapoznać się z funkcjonowaniem rodziny na Kaukazie, rolą i miejscem kobiety w społeczności muzułmańskiej na przykładzie społeczeństwa czeczeńskiego oraz wpływem doświadczeń związanych z wojną oraz życiem w ośrodku dla cudzoziemców na funkcjonowanie rodziny.
Ostatnia modyfikacja tej strony miała miejsce dnia: 09.10.2008.