przejdź do zawartosci


UDSC

Urząd do Spraw Cudzoziemców

A A A

Spotkanie z lekarzami

Pan Rafał Rogala, Szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców spotkał się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA z lekarzami odpowiedzialnymi za system opieki zdrowotnej w ośrodkach dla cudzoziemców.

W swoim wystąpieniu podziękował za dotychczasową wpsółpracę. Jednocześnie podkreślił, iż  system opieki medycznej jest jednym z podstawowych celów działalności Urzędu na polu ochrony udzielanej cudzoziemcom, a rozbudowa sieci ambulatoriów, budowa systemu informatycznego wspomagającego prace lekarzy, rozbudowa istniejącego oraz budowa nowych elementów filtra epidemiologicznego to tylko jedne z najistotniejszych zadań, jakie stawia sobie Urząd do realizacji w następnych dwóch latach.

Pan Rafał Rogala dodał również, iż Urząd bierze odpowiedzialność za każdą osobę, która złożyła wniosek o nadanie statusu uchodźcy, a stała się jednocześnie pacjentem. Zatem wydatkując środki finansowe z własnego budżetu podejmuje i będzie podejmował czynności sprawdzające zasadność wydatkowania tych środków, ich celowość oraz rzetelność, a w najbliższym czasie zostanie przeprowadzony audyt świadczonych usług, w celu pozyskania wiedzy, gdzie i na jakim polu konieczne są usprawnienia, a które zadania i rozwiązania należy wspierać.

Ostatnia modyfikacja tej strony miała miejsce dnia: 09.04.2008.

Wersja do druku

Szukaj