przejdź do zawartosci


UDSC

Urząd do Spraw Cudzoziemców

A A A

Działania na rzecz społeczności lokalnej

 

Polskie Forum Migracyjne w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców

Pilotażowy projekt wsparcia dla lokalnej społeczności goszczącej ośrodek dla uchodźców. Celem projektu jest promowanie postaw tolerancji i zrozumienia dla siebie nawzajem wśród cudzoziemców ubiegających się o status uchodźcy oraz goszczącej cudzoziemców społeczności lokalnej. Działania:

  • spotkania informacyjne dla cudzoziemców zamieszkałych w ośrodkach (z prawnikiem, ekspertem od spraw międzykulturowych, przedstawicielem lokalnej szkoły itp.),
  • spotkanie informacyjne dla przedstawicieli lokalnej administracji,
  • warsztaty miedzykulturowe dla Polaków, którzy ze względu na wykonywany zawód będą pracować z cudzoziemcami (nauczyciele, pracownicy socjalni, personel medyczny itp.),
  • przygotowanie publikacji na temat lokalnego środowiska dla cudzoziemców - w formie ulotek i plakatów.

Więcej na stronie http://www.forummigracyjne.org.pl/

 

Polskie Stowarzyszenie Coachingu i Rozwoju w partnerstwie z Urzędem do Spraw Cudzoziemców

Realizuje projekt „Uczeń Obcojęzyczny w Polskiej Szkole". Szkolenia są adresowane do kadry nauczycielskiej oraz dyrektorów szkół, i obejmą szkoły podstawowe województwa  mazowieckiego. Szkolenia mają na celu podniesienie kompetencji zawodowych oraz umiejętności organizowania zajęć dla uczniów obcojęzycznych w polskich szkołach.

 

Więcej na stronie http://www.pscir.ngo.org.pl/

 

Lubelskie Centrum Wolontariatu

Pomaga uchodźcom w procesie integracji społecznej- współpracuje z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Lublinie i Wydziałem Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

W ramach programu podjęto działania polegające na doradztwie, asystowaniu, udzielaniu wsparcia i informowania o instytucjonalnej pomocy (możliwość otrzymania świadczeń socjalnych, rejestracja w przychodni zdrowia, kontakt z placówkami edukacyjnymi, pomocy psychologicznej i moralnej). Wolontariusze pomagali przy załatwianiu formalności w urzędach, kontaktach z jednostkami pomocy społecznej. W ramach programu wolontariusze próbowali także nawiązywać kontakty z sąsiadami, by sprzyjało to społecznej integracji uchodźców.

Więcej na stronie http://www.wolontariat.org.pl/

 

Ostatnia modyfikacja tej strony miała miejsce dnia: 08.09.2009.

Wersja do druku

Szukaj



© 2008 UDSC

| Kontakt